Yeni madencilik teknolojisi yolda

ICOBox ve KELTA yeni nesil madencilik teknolojisini tanıtmaya hazır

Yeni madencilik teknolojisi yolda

Yerleşik kripto para çiftliği ve veri merkezi KELTA, ICO’ların yürütülmesi için SaaS çözümlerinin önde gelen sağlayıcısı ICOBox ile dünya evine girdi. Birleşen  ICOBox, KELTA’nın teknik, yasal ve pazarlama hizmetlerini üstlenerek ICO’nun başlatılmasında şirkete yardımcı olacak.

KELTA; bilimsel araştırma, sinir ağı testi, oyun hizmetleri ve kripto para madenciliği de dahil olmak üzere çeşitli endüstriler için barındırma (hosting) hizmetleri sağlayan merkezi olmayan bir veri merkezidir. Birleşik Krallık’ta özel bir limited şirket olarak tescil edilen firmanın veri çiftlikleri Slovakya Cumhuriyeti’nde bulunmaktadır. Tier-3 güvenli veri merkezinin inşasını ve sertifikalandırılmasını tamamladıktan sonra faaliyete geçen ve 5 yıldır faal olan şirket, hali hazırda tamamen operasyonel ve kâr üretir bir pozisyondadır.

KLT tokeni sahipleri, KELTA’nın veri çiftliklerine uzaktan erişerek kripto para madenciliği yapabilecekler. Bu, bilgi işlem donanımını saklamaya, korumaya ve sürekli güncellemeye gerek duymadan sorunsuz bir süreç oluşturulması anlamına geliyor. KELTA’nın veri çiftliğini rakiplerinden ayıran unsur ise eşsiz bir immersiyon soğutma (su ile soğutma) sistemine sahip olması. Bu teknoloji, fan veya klima gibi soğutma sistemlerini kullananlara kıyasla daha az enerji tüketmesi sebebiyle büyük bir avantaj sağlıyor. Daha az enerji, kullanıcı için daha düşük sabit maliyet anlamına geliyor. Böylece madencilik daha düşük bir enerji bedeliyle yapılabiliyor ve madencilik çiplerinin kolaylıkla yükseltilmesi, upgrade edilmesi sağlanıyor.

Şirket, ICOBox ile çalışarak uluslararası KLT üye tabanına ulaşmayı umuyor. 2017 yılında Blockchain Nick Evdokimov, Mike Raitsyn, Anar Babaev ve Daria Generalova tarafından kurulan ICOBox, kendi hedef kitlelerine ulaşmak için rehberlik ve bilgi birikimi ile kendi ICO’larını işletmek için hazırlanan şirketleri sunar. ICOBox, şirketlere kendi ICO’larını başlatmaları için rehberlik ederken hedef kitleye nasıl ulaşacaklarını bilir.

Şirketin ICOBox ile ortak bir ekip kurmaya istekli olduğunu belirten KELTA CEO’su George Mac, şöyle konuştu:

“Uluslararası hale gelmek ve tüm dünyadan müşterilere sahip olacak bir firma yaratmak istedik. Ayrıca Blockchain endüstrisinin ne denli büyük bir potansiyele sahip olduğunu biliyoruz ve hızla giden bu trene atlamak istiyoruz. ICOBox’ın üyelik hedeflerimize rehberlik edebilecek tecrübeye sahip olduğunu ve ICO’nun nitelikli ve şeffaf bir şekilde yürütülmesini sağlayabileceğini düşünüyoruz.”

Token sattığı kullanıcılarına özel bir hizmet sunmaya hazırlanan KELTA, satın alınan her 1 token için 1 wattlık veri kapasitesine tam 50 yıllık erişim sağlayacak. KLT tokeniyle kullanıcılar, akıllı telefonlarından, bilgisayarlarından veya tabletlerinden bir uygulama açarak ellerinde bulunan watt gücünü kontrol edebilecekler. Blockchain teknolojisiyle ile yeni tanışan kullanıcılar dahi bu hizmeti kolaylıkla kullanabilecek. Tokenler, ilerleyen zamanlarda ayrıca kiralanabilecek. ICOBox kurucu ortağı Nick Evdomikov, KLT token ile ilgili en sevdiği özelliğin, “kripto para madenciliğinde herkesi eşit bir konuma getirmesi” olduğunu ifade ediyor. Zira bu hizmeti kullanmak için büyük bir altyapı yatırımına ihtiyaç duyulmuyor.

Evodokimov sözlerine şöyle devam etti:

“Bu ICO, madencilik çiftliklerinin kurulması ve sürdürülmesinin maliyeti ve teknik gereksinimi olmaksızın kripto para madenciliği teknolojisine katılmak isteyen herkes için cazip.”

Minimum 10 bin token alma koşulu bulunan KLT ICO ön satışları başladı. Alt veya üst sınırın bulunmayacağı genel satışlar ise 1 Şubat 2018’de başlayacak ve tokenler, katılımcılara Mart ayında dağıtılacak.

 

kaynak:kriptoparahaber

Bu haber toplam 342 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.