UCL: Akademik dolandırıcılık Bitcoin ile son bulacak

Colle, “Akademik dolandırıcılık küresel çözüme ihtiyaç duyan küresel bir sorundur..."

UCL:  Akademik dolandırıcılık Bitcoin ile son bulacak

University College London, Bitcoin ile mezunlarının geleceğini garanti altına almayı hedefliyor

University College London (UCL), Blockchain Teknoloji Merkezi’nin finansal risk yönetiminde okuyan yüksek lisans mezunlarına, bitcoin kullanarak akademik niteliklerinin anlık doğrulamasını sağlayacak bir pilot program çıkardığını açıkladı.

2016 ve 2017 yılları arasında bu bölümün tüm mezunları, lisans bilgilerini Londra merkezli ​​Gradbase tarafından geliştirilen bir platformda kaydedebilecekler. Okul, bu verilerin geçerliliğini kontrol etmiş ve daha sonra bu derecelerin geçerliliğini bitcoin ile doğrulayan bir işlem yayınlamış ve katılan mezunlar, CV belgelerine, kartvizitlerine veya kimlik bilgilerini doğrulamak için tarayabilecekleri profesyonel profillerine yerleştirilebilecekleri bir QR koduna sahip olmuş durumda.

Şirketin kurucu ortağı Cédric Colle, şunları söyledi: “Akademik dolandırıcılık küresel bir çözüme ihtiyaç duyan küresel bir sorundur. Gradbase’in amacı, dünya çapında herhangi bir niteliği kolayca ve güvenilir bir şekilde doğrulayan ilk platform olmaktır “dedi.

İngiltere’de öğrenci ve doktora öğrenci sayısı olarak en büyük üçüncü üniversitesi olan UCL, 1826 yılında İngiltere’nin başkentinin kalbinde kuruldu. 150 farklı ülkeden yaklaşık 38.000 öğrencinin yanı sıra 11.000’den fazla çalışanı bulunmakta.

BlockchainTeknolojileri Merkezi (CBT), Bitcoin ve ilgili yenilikler için akademik disiplinler arası araştırma merkezi geliştiricileri ve düzenleyicileri birbirine bağlayan bir düşünce kuruluşu görevini görüyor.Endüstri üyelerine, bilgi aktarma faaliyetlerine ve kurum içi çözümlere danışmanlık hizmeti veriyor.

BlockchainTeknolojileri Merkezi yöneticisi Paolo Tasca yaptığı açıklamayı şu sözlerle bitirdi:

"Gradbase ile Birleşik Krallık’tan öncü bir projede işbirliği yapmaktan dolayı çok heyecanlıyız. University College London BlockchainTeknolojileri Merkezi, eğitim sektöründe Blockchain teknolojisinin kullanılmasına öncülük ediyor ve gelecekte bu teknolojinin ana akım haline geleceğine inanıyoruz"

 

Bu haber toplam 611 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.