Shell büyük bir hamle hazırlığında

Enerji sektörü yavaş yavaş en yeni teknolojiyi kucaklarken petrol devi Shell'de devreye girdi.

Shell büyük bir hamle hazırlığında

Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimleri katlanarak genişliyor. Düzenli şirketler ve çok uluslu şirketler,  işletme faaliyetlerini iyileştirmek, verimliliği arttırmak ve gereksiz harcamaları azaltmak için bu teknolojiyi uygulamak istiyor. Enerji sektörü yavaş yavaş en yeni sıcak teknolojiyi kucaklarken petrol devi Shell'de devreye girdi. Shell, blok zincir sistemlerini faaliyetlerine entegre etmek için hamle yapmaya hazırlanıyor.

Londra merkezli blok zincir kuruluşu Applied Blockchain'in bu hafta Shell Trading International Ltd'den  şirketteki azınlık payları için Partners LLP'yi ayarladığı bildirildi. 2015 yılında faaliyete geçen fintech şirketi, dağıtılmış defteri teknolojisine ve akıllı sözleşmelere odaklanan blok zincir uygulamaları geliştirmekte.

Şirket web sitesine göre Applied Blockchain kurucusu ve CEO'su Adi Ben-Ari,

"Yeni şirketler ve kurumlar için blok zincir çözümleri üreten en eski şirketlerden biri olarak tecrübemiz bize gerçek dünyadaki teknoloji ile ilişkili değer ve zorluklarla ilgili benzersiz bir perspektif sağlamıştır. Yatırımlar ve ortaklıklar büyümemizi hızlandıracak ve çözümlerimizi gerçekten global iş ekosistemine yerleştirmemizi sağlayacak. "

Enerji devleri zaten teknolojiyi kucaklıyor ve bir Reuters raporuna göre BP, Shell ve Statoil'in yer aldığı bir konsorsiyum halihazırda bir blok gövdeli enerji emtia ticaret platformunun geliştirilmesi üzerinde çalışıyor

Shell Global Solutions International CTO Johan Krebbers ise, "Blockchain uygulamaları, enerji endüstrisinde işleri basitleştirmekten, tedarikçilerimizle nasıl çalıştığımızı basitleştirmek ve müşterilerimize hizmet etmek için ne yapacağımızı sarsmak için büyük bir potansiyele sahip. Uygulamalı Blok Zincirine yatırım yapmak, temel işletmemizde değer yaratmak ve yeni iş modelleri geliştirmek için dijitalleştirmeyi kullanma taahhüdümüzün bir parçası "dedi.

Canary Wharf merkezli blok zincir kuruluşuna yatırım yapacak tek şirket Shell değil. Bunlara fon yöneticisi tarafından söylenen risk sermayedarları Calibrate tarafından katıldı ve açıklama şu şekilde geldi;

"Blockchain'in getirdiği ve Applied Blockchain'in stratejik olarak bu alanda liderliği sağlayacak konumda olduğuna inandığı uzun vadeli vaat ve süreç inovasyonuna inanıyoruz. Emtia ticaretinde yenilik yapmak için Shell ve Applied Blockchain ile ortak olmaktan özellikle heyecanlıyız. "

Bu haber toplam 343 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.