Ömer Koç ,"Teknolojik gelişmelere yatırım yapılmalı..."

"Ülkemize ve insanımıza bilim, eğitim, kültür ve sanat alanlarında hizmet etmenin giderek daha da önem kazandığına inanıyorum."

Ömer Koç ,"Teknolojik gelişmelere yatırım yapılmalı..."

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu Blockchain hakkında  açıklamalarda bulunurken Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç,  teknolojik gelişmelere yatırım yapılması gerektiğini ifade etti . Türkiye ekonomisinin beklenenden daha iyi bir performans gösterdiğini belirten Koç şunları söyledi:

"Hepimiz, ülkemizin itibarını güçlendirmek için cesur adımlar atmalıyız. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde ileri teknolojilere yatırım yapmak, ülkemizde dijital dönüşüme liderlik etmek, yeni, inovatif iş alanları geliştirmek, uluslararası markalar ve şirketler oluşturmak için gereken azami gayreti ve fedakarlığı göstermemiz gerekiyor. Ülkemize ve insanımıza bilim, eğitim, kültür ve sanat alanlarında hizmet etmenin giderek daha da önem kazandığına inanıyorum."

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, 21. yüzyılın teknolojisi hakkında açıklamalarda bulunurken konuşmasında elektrikli araçlar, sürücüsüz araç teknolojisi, petrol ve Blockchain’den bahsetti.

Levent Çakıroğlu Blockchain hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Blockchain denilince akla ilk gelen finans sektörü olmasına rağmen bu, çok geniş kapsamlı uygulama alanı olan ve önümüzdeki dönemde daha fazla konuşacağımız bir teknoloji."

Levent Çakıroğlu Blockchain gibi gelişmelerin oldukça heyecan verici olduğunu aktardı. Çakıroğlu, şirket yöneticilerine tavsiyelerde bulunurken ayrıca şu ifadeleri de kullandı:

"Verimlilik, optimizasyon, yeni ürün ve hizmet perspektifinden, yapay zeka uygulamalarını Dijital Dönüşüm programlarınıza dahil edin. Bitcoin hakkındaki spekülasyonlardan ziyade, kripto paraların temelini oluşturan Blockchain teknolojisinden bahsetmek istiyorum. Blockchain denilince ilk akla gelen finans sektörü olmasına rağmen bu, çok geniş kapsamlı uygulama alanı olan ve önümüzdeki dönemde daha fazla konuşacağımız bir teknoloji."

Yükselen teknoloji ile birlikte artabilecek olan siber saldırıların kaygı verici olduğunu ifade eden Çakıroğlu, gerekli önlemlerin alınması gerektiğini ifade etti. Çakıroğlu konuşmasında bunların yanı sıra artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, 3 boyutlu yazıcılar, nesnelerin interneti, kuantum işlemciler gibi önemli teknolojik gelişmelere de değindi. CEO yöneticilere bu teknolojilerden uzak kalmamaları gerektiğini söylerken, müşteri odaklı yenilikçi ve girişimci bir politika izlemenin öneminden bahsetti.

Bu haber toplam 525 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.