Netcoins: Blockchain lojistik sorunları ortadan kaldırabilir

"Blockchain, lojistik için büyük tasarruf sağlayacak mükemmel bir araçtır."

Netcoins: Blockchain lojistik sorunları ortadan kaldırabilir

"Blockchain lojistik sektöründeki insan hatalarını azaltacak" diyen Netcoins CEO’su Michael Vogel verdiği bir röportajda, lojistik sistemin temel sınırlamasının insan unsuru olduğunu söylüyor. Vogel’e göre, veri girişi, denetleme, yazım hataları ve hatalı hesaplamalardan kaynaklanan hatalar olup olmadığına bakılmaksızın, insani güç içeren tüm süreçler gecikme ve hata olasılığını beraberinde getirmekte. VISA Europe, iç fon yerleşimlerini iyileştirmek için (tepki süresini ve doğruluğunu iyileştirmek için) Bitcoin ve Blockchain teknolojisini arka planda kullanma fikrini araştırıyor.

"Blockchain büyük tasarruf sağlayacak  lojistik için mükemmel bir araçtır.Çünkü geleneksel veritabanını bir sonraki seviyeye geçmesi için denetim altında tutma ve müdahale etmeye karşı koyma için ideal olan değiştirilemeyen bir kayıt gerektirir" şeklinde konuyla ilgili görüş belirten Shipchain CEO’su John Monarch, "Blockchain ağları kitlesel pazar düzeyinde ilk adımlarını atmaya başlar başlamaz, uluslararası ticaret endüstrisini yılda en az 50 milyar dolar tasarruf edecektir. Bunun yanında blockchain teknolojisi, lojistik endüstrisini olgunlaştıracak kadar sıradan masraflarla yılda 500 milyar dolardan fazla tasarruf edebilir"diyor.

Monarch, internet bağlantılı cihazların daha yüksek bir güvenlik seviyesine ihtiyaç duyduğunu , dağıtık defterler, gelişmiş şifreleme, akıllı sözleşmeler ve azaltılmış aracılarla en iyi korumayı sağladığı için Blockchain teknolojisinin bu açıdan eşsiz bir çözüm olduğuna dikkat çekiyor. "Sonuç olarak bu, yolsuzluk, fidye, hırsızlık, prim ücretleri ile ilgili sorunları çözmede yol gösterecektir" diyor.

Never Stop Marketing’in CEO’su Jeremy Epstein’e göre, tedarik zincirindeki en büyük zorluklardan biri birbiriyle bağlantı ve iletişim halinde olmayan sistemler.

Epstein, hükümetler veya satıcıların, gönderilerde bekledikleri içeriğin olduğunu doğrulamak için çok zaman harcadığını bununda müşteriye maliyet olarak geri döndüğünü söylüyor. Epstein sözlerini şöyle tamamladı;

"Blockchain teknolojisi bize bu çabalardan kaynaklanan yavaşlığın ortadan kaldırılmasını ve belirli bir konteynerda listelenen ürünlerin bulunduğundan emin olmamızı sağlayarak daha fazla müdahalenin olmamasını sağlayacak. Böylece daha düşük maliyetlerle yüksek kaliteli malların tedarikine olanak tanıyacak. Ayrıca Blockchain, gümrük muhafaza masraflarını düşürecek ve güvenliği arttıracak."

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.