Matrix uzlaşma algoritmasını çıkarıyor

Yeni nesil blok zinciri olarak tasarlanan MATRIX'in kriptokraside devrim yaratmak için hayata geçirileceği açıklandı.

Matrix uzlaşma algoritmasını çıkarıyor

Merkezi Hong Kong olan Matrix AI Network, yeni bir Karma PoS / PoW konsensüs algoritmasının bir prototip geliştiriyor. Açıklama  şirketin CEO'su Owen Tao tarafından yapıldı.

Tao, Matrix'i Cointelegraph'a şu şekilde tanımladı:

"Yeni nesil blok zinciri olarak tasarlanan MATRIX, kriptokrasinin manzarasını devrim yaratmak için en yeni AI tekniklerini kullanıyor. MATRIX, çok zincirli işbirliği ve veri ve kontrol bloklarının ayrılması özelliğine sahip AI, etkin özerk ve kendini optimize eden blok zincir ağlarının oluşturulmasında atılım teknolojileri sunarak önceki blok zincirlerinden farklılaşıyor "dedi.

Owen Tao'ya göre bu algoritma, yakında Matrix tarafından patentlenecek benzersiz, tek bir gelişme. Şirketin yenilikçi fikrinin uygulanmasına ilişkin yaklaşımı dağıtılmış bir şekilde yürütülen rastgele bir kümeleme algoritmasına dayanyor. Owen Tao, tercih edilme olasılığının PoS ve diğer faktörler ile orantılı olması açısından algoritmanın adilliği garanti ettiğini belirtmekte. Buna ek olarak, seçilen düğüm ayrıca PoW'sini seçmenlerine atıyor.

Owen Tao'ya göre hibrid algoritma, işlem onayı gecikmesini hızlandırmak üzere tasarlandı. Tao, algoritmanın işlevinin özünü dair şunları söyledi;:

"PoS tabanlı kümeleme ile delegeler olarak az sayıda düğüm seçilecek. İşlemler yalnızca bu delegeler arasında yayınlanıyor. Önceki blok zincirlerinde, işlemlerin bir P2P ağındaki her düğüme aktarılması ve düğüm sayısı arttıkça gecikme artmaktadır. Bizim algoritmamızla, az sayıdaki düğüm, yayın işleminin yükünün azalması nedeniyle önemli ölçüde daha düşük gecikme süresini sağlar ".

Matrix algoritmasının halka tanıtımı ilk kez, şirketin Şef AI Bilim adamı Steven Deng'in konuşmacı olarak yer aldığı Blockshow Asia Konferansı'nda sırasında yapıldı ve PoW / PoS konsensüsü, şirketin 2018 için kalkınma planının önemli bir parçası olarak gösterildi.  

Blockshow Asia'dan sonra Owen Tao şirketin gelecek planları hakkında daha fazla bilgi paylaştı ve 2018 "Matrix için büyük bir yıl" olarak adlandırdı. Şirketin yıllık planı, Tao'ya göre Matrix gelişiminin önemli evrelerine karşılık gelen 4 aşamaya bölünmüş durumda.

"Genesis Çağı" olarak adlandırılan ilk aşama, Matrix blok zincirinin altyapısını oluşturmak ve bırakmak olacak. İkincisi, yukarıda bahsedilen "Hızın Yaşı", saniyede 500.000 işlem beklenen bir hedef işlem işlemi için bir PoS / PoW uzlaşma algoritması geliştirmeye ve yaymaya adamış olacak. Üçüncü aşamada, "Medeniyet Çağında" AI tabanlı kod üretimi ve güvenlik kontrol çerçevelerinin oluşturulması yer alacak. Owen Tao'ya göre, bu aşamanın ana hedefi AI teknikleriyle Matrix blok zincirini entegre etmek ve böylece emirlerin özerk bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamak. Dördüncü ve son aşama olan "Age of Wonder", madencilik donanımının prototipinin yanı sıra AI tabanlı madencilik mekanizmalarının gelişimini de işaretleyecek.

Bu haber toplam 715 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.