LGBT ağında 300 milyonluk potansiyel...

Sugar ağının yaratıcıları modern, halka açık, merkezsiz bir veri işleme sistemi ve bilgi kütüklerinin güvenle depolandığı bir mecra olan blockchain’i platformun altyapısında kullanmaya karar verdi.

LGBT ağında 300 milyonluk potansiyel...

Sugar, dünyanın dört bir yanındaki LGBT topluluklarının üyeleri için geliştirilmiş ilk merkezsiz, blockchain-temelli sosyal ağı olarak piyasada. LGBT bireyleri artık yaş, cinsiyet, sosyal statü farkı gözetmeksizin kendilerine yakın insanları arayıp onlarla daha kolay bir şekilde iletişim kurabilecek. LGBT bireylerinin meydana getirdiği birliktelik sayesinde kolayca büyüyebilecek.  Sugar sosyal ağının 300 milyon potansiyel kullanıcısı bulunuyor.

Platform, tüm kullanıcıların kişisel bilgilerinin gizliliğini garanti altına almak adına modern şifreleme yöntemlerini ve blockchain teknolojisini kullanıyor. Alışılagelmiş klasik merkezi sunucuların kullanılmadığı platformda sohbetler, dosyalar ve multimedya belgeleri, kullanılan dağıtımlı defterler teknolojisi sayesinde güvenle saklanabilecek.

Güvenlik sızıntılarının, skandalların ve ifşaların çokça yaşandığı günümüzde internet üzerindeki kişisel bilgilerin korunması gittikçe önem kazandı. Sugar ağının yaratıcıları modern, halka açık, merkezsiz bir veri işleme sistemi ve bilgi kütüklerinin güvenle depolandığı bir mecra olan blockchain’i platformun altyapısında kullanmaya karar verdi. Proje ekibine göre platformun tüm kullanıcıları kişisel verilerinin gizli tutulduğundan ve güvenle korunduğundan emin olabilir. Bu güven sisteminin iskeletini elbette merkezsiz teknolojilerin yapı taşı özellikleri oluşturuyor.

Her kullanıcının bilgileri, otomatik olarak değiştirilemez bir şekilde şifrelenir ve bunları yalnızca kullanıcının kendisi görüntüleyebilir ve kullanabilir. Bilgiler birden fazla sunucuda tutulur. Bunların yanı sıra hiç kimse kullanıcı verilerini değiştiremez veya engelleyemez .

Bu haber toplam 291 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.