Küresel çapta bulut servisi piyasaya giriyor

Market.Space Hosting, küresel içerik teslimini yeniden oluşturmayı amaçlıyor. Küresel çaptaki kamusal bulut servisi piyasasının 411 milyar dolar kar elde etmesi bekleniyor.

Küresel çapta bulut servisi piyasaya giriyor

Yeni nesil bir hosting şirketi olan Market.Space bulut servisleri için Blockchain sistemine dayalı bir piyasa oluşturacak ve hayali içerik dağıtım araçlarını hizmete sunacak.

Veri depolama çözümleri uzmanı olan Market.Space, Moskova’da bulut depolama sağlayıcıları için blockchain teknolojisine dayanan ve merkezi olmayan bir piyasa oluşturma girişiminde bulunduğunu duyurdu. Gartner küresel çaptaki kamusal bulut servisi piyasasının 411 milyar dolar kar elde edeceğini düşünüyor. Ona göre bu kar artışındaki en çok payın sahibi ise altyapı hizmetleri olacak.

Market.space’in kurucusu ve CEO’su olan Alexander Rakhmanov “Farklı ihtiyaçların karşılanabilmesi için merkezileşmiş ve merkezi olmayan bulut servisleri bir arada yer almalı. Bununla birlikte merkezi olmayan servisler siber tehlikelere ve sosyal mühendislik risklerine karşı çok daha katı güvenlik önlemleri ile birlikte olağanüstü bir düzeyde ölçeklenebilirlik imkanı sunabilecek.  Market.space eşi benzeri görülmemiş bir hata toleransı sağlamak, 7/24 veri erişilebilirliğini garantilemek, gizliliğin korunması ve hayali telif hakkı yönetimini sağlamak amaçlarıyla Blockchain teknolojisini benimsedi.” açıklamalarında bulundu.

"Market.Space merkezileşmemiş, şeffaf ve hesap sorulabilir bir sistem ile tarafından idare edilen hem profesyoneller hem de tüketiciler için son teknoloji ürünü olan bir çözüm olmayı amaçlıyor. Bu piyasada bulut sağlayıcıları hizmetlerini doğrudan tüketicilere listeleme ve satma imkanı bulabilecekler. Müşterilere gelirsek de onlar da kurumsal düzeyde desteğe ve esnek fiyat seçeneklerine sahip olabilecekler. Blockchain teknolojisini, akıllı sözleşmeleri ve mevduat sigortası gibi risk yönetimi önlemlerini kullanan Market.space, maliyetleri düşürüp tüm alanlarda kesintisiz müşteri deneyimi sağlayarak bulut hizmetlerini daha verimli hale getirir" şekilde yapılan açıklama şu şekilde devam etti;

“Bugüne dek çevrim içi depolama ve dosya yönetimine yönelik startupların bütçesi gün geçtikçe artan endüstri desteğini ve insanların söylemleri yardımıyla 500 milyon dolara kadar yükseldi. Bize göre bunlar,alandaki bozulma sürecinin en önemli göstergeleri.”

 

Bu haber toplam 359 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.