1. YAZARLAR

  2. Kenan SÖZBİR

  3. Kripto dünyasında haberci olmak
Kenan SÖZBİR

Kenan SÖZBİR

Yazarın Tüm Yazıları >

Kripto dünyasında haberci olmak

Kripto haber dünyasında beşinci ayımızı doldurmak üzereyiz. Geçen bu süre içinde haber sitemizin alt yapısını kurmak, formatını oturtmak, karakterini oluşturmak ve gündemi sağlıklı bir şekilde yakalamak için yoğun çaba sarf ettik. Eski gazeteciler bilir buna “Sıfır da döndük” diyebiliriz.

Dünyamızın tüm sorunları, ülkemiz problemleri, yaşadığımız kentin dinamiği, sokağımıza kadar gelip kapımızı bizzat çalan sorunlar ile mücadeleye devam ediyoruz. Sosyal ve psikolojik olarak darmadağın hala gelmiş yerküre insanlarının en büyük sorunu hepimizin kafalarımızı sallayıp kabul edeceğimiz şekilde, ekonomi.

Dünya ekonomisi ülkemizi de peşinden sürükleyerek iyiye gidiyor demeyi çok isterdik ancak yalan olur. Burada “Ekonomi kimin için iyi gidiyor?” sorusu gelsin akla. “Kimler için iyi gidiyor?” diye soralım biz de. Fakat dürüst lafın kısası kimse için iyi gitmiyor. Trilyon dolar sahipleri içinde, köprü altında yaşayanlar içinde durum aynı farklı olan çekilen çile. Dünya nüfusu arttı, kaynaklar hızla tükeniyor, solunabilir hava ve su kirlendi, insanların bilinç düzeyi azaltıldı, baskı rejimleri tüm küreyi sardı…

Kripto paralar bir devrim niteliğinde hayatımıza girdiği andan itibaren bir umut ışığı oldu, bu durumu kabul etmeyenler olabilir mi? Karanlıkta bir ışık, bir çıkış kapısı bir özgürlük anahtarı olarak yerleşti bazı beyinlere. Dark Web’den fırlayarak günlük piyasayı sabırlı bir şekilde yavaş yavaş işgal eden kripto paralar artık memurundan işçisinden, başbakanına hatta filozoflara kadar her kesimden her ulustan her renkten insanın gündemi oldu.

Ve keskin zekalara sahip ülkemiz insanları bu kulvarda da ilkleri başardı. Kripto para ile ilk futbolcu transferinden tutunda, şarküteride kripto para üretimi yapmaya kadar uzadı bu ilkler. Bitcoin ile saç kesen ilk berberinde bizden çıktığını hatırlarsak yakın ve uzak gelecekte bu özgür kulvarın şaşırtıcı şekilde nasıl kullanıldığını göreceğiz. Bizim görevimizde piyasanın nabzını tutarken haber değeri taşıyan her şeyi sizlere ulaştırmak.

Hatalarımız tabi ki olacaktır amacımız bizden kaynaklanan hataları en aza indirmek ve bu yeni haber kulvarında en doğruyu sizlere ulaştırmak. Bu yeni platformda yeni bakış açıları ve klasik haberciliği alt üst eden haber açılımları ile “Kral çıplak” dercesine gözlerinizin önündeyiz.

İtiraf etmek gerekir ki kısıtlı kaynaklar ile yapıyoruz haberciliğimizi, gönül neler ister siz düşünün. Buradan Davos’a haberci göndermek kendi bakış açımız ile sorular yöneltmek, çıktığımız ringde kendi rengimiz ile parmakla gösterilmek isterdik. G20’de politikacı ve ekonomistleri köşeye sıkıştırmak gerçeği aramak ne güzel olurdu. Söylediğim gibi imkanlarımız dünyanın her köşesine online girmekten öteye gidemiyor. Sizler için bugün ancak bu kadarını yapabiliyoruz. Yarın ne olur bilinmez?

Ben bunları söylerken gücümüzü ve yaşam enerjimizi siz takipçilerimizden aldığımızı bilmenizi isterim. Sizlere destek vermek için her daim hazır olduğumuz gibi desteğinizi beklediğimizi ifade etmek de benim dürüstlüğüm olur.

Hepimize bol kazançlı huzurlu bir dünya dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.