Kripto dünyasına testestoron mu hakim?

"Bitcoin endüstrisine erkekler hakim dahası erkek yatırımcıları etkilemek daha kolay görünüyor. "

Kripto dünyasına testestoron mu hakim?

Stewart'ın bulguları erkek tüccarların Bitcoin fiyatını pompalamaya daha yatkın olduklarını göstermiş. Daha spesifik olarak  bu " yap-bozgunculuk" tavrının insanların Bitcoin'i balon olarak algılamalarının nedeni olarak açıkça görüldüğünü ima ediyor. "Belki de bu sonuçta testosteron ile beslenen bir baloncuktur" diyor.

"Bitcoin fiyatının yükselmesinin çeşitli nedenleri var. Çoğu insan bunu geleceğe sağlam bir yatırım olarak görüyor. Hatta bazıları patlamayı bekleyen büyük bir kabarcık olarak nitelendirecek kadar ileri gidiyorlar. Bu açıdan hangi tarafın doğru olduğu belirsiz bunu zaman gösterecektir" şeklinde açıklamalarını sürdüren Stewart'a göre, Bitcoin'in değer kazanmasının sebebini bulmak zor değil. Bilimsel olmayan tespitlerine güvendiğini ifade ediyor.

Stewart'ın istatistiklerine göre  Bitcoin endüstrisinde erkekler hakim ve bu hiç şaşırtıcı değil. Hatta erkek yatırımcıları etkilemek daha kolay görünüyor. "Bunu destekleyecek hiçbir gerçek bilimsel veri olmasa da, görünen köy kılavuz istemiyor. Sonuçta, tüm yatırım dünyasında esas olarak testosteron hakimiyeti altında" diyor.

"Mantıksal olarak konuşmak gerekirse Bitcoin öncelikle testosteron ile beslenebiliyor olabilir" diyen Stewart'a göre birçok kişi Bitcoin'in temellerini en başta görmezden gelme eğiliminde. Bitcoin fiyatı geçen yıl neredeyse 20.000 dolara çıktığında bu testosteron durumu  daha da belirginleşmiş. Bitcoin dünyasındaki "moral bozukluğunun" testosteronla bir ilgisi olup olmadığının ise belli olmadığını söylüyor.

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.