İşsizliğe çözüm olan Job.com, Blockchain tabanlı platforma geçti

job.com arabulucuları ortadan kaldırarak 60 milyon kullanıcısına blokaj temelli iş arama hizmeti sunacak.

İşsizliğe çözüm olan Job.com, Blockchain tabanlı platforma geçti

60 milyon kullanıcısına iş arama hizmeti veren  Job.com, ara bulucuları tamamen ortadan kaldırmayı amaçladığını açıkladı.Yeni platform, 2018 baharında piyasaya sürülecek.

Job.com'un kurucularından Paul Sloyan'a göre, iş bulma endüstrisi yenilikler ile yıllar içinde  olgunlaştı. Sloyan, Blockchain teknolojisinin  işe alım sürecinde yaşanan verimsizlikleri çözme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Platform, işe alma süreci için ücretlendirilen % 20 ücretlerin % 6'ya düşürülmesine izin vereceklerini açıkladı. Bu ücretin % 80'i bir imza bonusu olarak yeniden dağıtılacak.

Aynı zamanda Platform, şirketler için, işverenlerin ilgili adayların kıvrımlı kısa listeleri hazırlamasına, akıllı sözleşmeler yoluyla müzakere etmesine ve kiralamasına izin verecek.

Platform adaylara, iletişim bilgilerini, deneyimleri, becerileri ve nitelikleri gibi verilerini gizlilik ve kontrol altında tutmanın yanı sıra öz geçmişlerinin üçüncü şahısların rızası olmaksızın satılmayacağını vaat ediyor.

"İşe alım endüstrisi on yıllar önce başladıklarında, işe alım görevlisinin amacı işletmeler ve adayları her iki tarafa da uyacak şekilde eşleştirmekti." diyen Job.com'un kurucu ortaklarından Arran Stewart, " İşe alım yapan kişiler komisyon alma ücretlendirme ve adayın verilerini satma yoluyla elde edilecek daha fazla para olduğunu anladılar" dedi ve devam etti;

"İstihdam edilen bu yerleşik temsilcileri yerlerinden etmek istiyoruz çünkü ideal amaçlardan sapmış durumdalar ve iş arayanlara zarar veriyorlar.  Job.com, işe alım sürecini adaylar için daha güvenli ve ödüllendirici yapacak ve şirketlerin en iyi yetenekleri  bulması daha kolay ve daha kolay olacak.Başvuru işlemi sırasında, adayın kişisel bilgileri, kiracının ve adayın irtibat kurması için daha fazla ayrıntıya ihtiyaç duyana kadar tamamen gizli kalacaktır. Başarılı bir görüşme sonrasında adayın kiralanmasıyla ilgili müzakereler gerçekleştirilecek ve akıllı sözleşmelerle Job.com blokaj defterine kaydedilecek ve bir aday kabul edilmiş gözetim süresine ulaştığında şirketten bir imza bonusu alacaklardır."

Bu haber toplam 593 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.