İlk "ABD-Çin Blokzincir Konferansı” yapıldı

Etkinliğe katılan gazeteciler izdihama şaşırdıklarını söylerken uzun zamandan beri kapasitesini dolduramayan tiyatroya bu kadar insanı ağırlaması dikkat çekti.

İlk "ABD-Çin Blokzincir Konferansı” yapıldı

San Francisco’da Blockchain Konferansı'nın yapıldığı bin kişilik salona 1.500’den fazla kişi katılınca izdiham yaşandı. Müziği ve gönüllülüğü teşvik eden Blockchain projeleri sergilendi. Bu etkinlik, her ay dünya çapında düzenlenen onlarca Blockchain konferansından sadece biriydi.

Bir kadın, RecordGram için ilk Blockchain teklifini tanıtan broşürler dağıttı. Bu proje, blok zincirinde şarkı haklarının korunmasını hedefleyen yeni bir projeydi.

Blockchain Connect, kendisini “ilk ABD-Çin blok zincir konferansı” olarak nitelendirdi ve “1000’den fazla bilim adamı, girişimci, yatırımcı ve proje geliştiriciyi Blockhain tartışması için dünyanın her yerinden bir araya getiren” çok önemli bir etkinlik olarak değerlendirdi.

Katılımcılar bu etkinlik için 500-1000 dolar arası ücret ödediler. Etkinlik alanındaki sergi salonu, konuşmacıların büyük ekranlı bir TV’de oturumları izleyebileceği ek salon odası olarak ikiye ayrıldı.

Etkinliğe katılan gazeteciler izdihama şaşırdıklarını söylerken uzun zamandan beri kapasitesini dolduramayan tiyatroya bu kadar insanı ağırlaması dikkat çekti.

Bu etkinliğe ParentRound’un kurucu ortağı ve CEO’su olan Sanjay Parihar da katıldı. Parihar, bu yılın ilerleyen saatlerinde bir ICO başlatmaya hazırlandığı için, Blockchain uzmanlarıyla buluşmak üzere Houston’tan geldi. ParentRound’un sanal para birimi, insanların gönüllü olarak çalışmak isteyeceği etkinliklere izin verdiğini  ve gönüllüğü teşvik ettiğini söyledi.

Etkinliğin konuşmacıları arasında Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve General Catalyst Partners, Kurumsal Girişim Ortakları ve Hazırlık Sermayesi’nden girişim sermayedarları yer aldı. Tencent Blockchain’in genel müdürü Aaron Cai, Çinli internet devlerinin çeşitli projeleri hakkında bir sunum yaptı.

Sergi salonunun içinde, ademi merkeziyetçi özerk video içeriği, ademi merkezileştirilmiş çevrimiçi pazarlar, blok zincir tabanlı bulut bilgi işlemi sistemi, kripto paralar arası elektrik değişimi ve bir kripto para madenciliği havuzu üzerinde çalışan ekipler için kabinlerde dikkat çekti.

Blockchain etkinliğinin Singapur ve Rusya merkezli olduğunu söyleyen Crezee, Konferansa katılma konusundaki canlanmanın ilk elden şahit olduğunu söyledi... İki ay önce Singapur’daki BlockShow’da 1.500 kişi vardı. Ağustos ayında yapılacak Las Vegas’ta ki etkinliğe bu yıl Singapur’da yaklaşık 5 bin kişinin katılmasını beklediğini ifade etti..

 

Bu haber toplam 472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.