Hackerların hedefi ICO'lar

E & Y Raporu: ICO'lar hackerlar için büyük ve kolay hedef.

Hackerların hedefi ICO'lar

Ethereum gibi Blockchain uygulamaları sayesinde, ilk madeni paralar, kriptokrasi dünyasının bir parçası haline geldi. İşletmeler yenilikçi fikirleri Blockchain teknolojisi ile bütünleştirdikçe, ilk halka arzda borsalarda kendilerini listeleyen şirketler büyük miktarda sermaye elde ettiler.

Kripto para birimlerinin popülerliği, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının son 12 ayda fırladığı bir sırada, birçok yatırımcı en fazla kazancı sağlamak istedi. Bu, projeleri için çok sayıda sermaye yatırımı alan çok sayıda ICO'ya yol açtı. Ancak, Ernst ve Young'ın yakın tarihli bir raporunda belirtildiği gibi, zenginliğin olduğu yerde, cezai çıkarlar söz konusudur.

Fortune'a göre, 2015 ile 2017 yılları arasında ICO'lar tarafından gündeme getirilen paranın yüzde 10'u kripto eterinde kaybedildi ya da çalındı. Bu kayıp paralara bir isim vermek gerekirse, bilgisayar korsanları tarafından çalınan  400 milyon dolar diyebiliriz.

Yatırımcıları cezbetmek için acele ederken, Blockchain hizmetleri başlatan şirketler, kendilerini ve yatırımcıları simgelerini satın almak için gerekli güvenlik önlemlerini gözden kaçırdılar.

Ernst ve Youngs'ın raporunda, bu süre zarfında 372 ICO tarafından 3.7 milyar doları yükselttiği belirtildi. Bu, 'start-up' teklifleri için büyük bir para miktarı ve bilgisayar korsanlarının yumuşak hedefler aradıkları ortada.

Raporda, büyük ICO'ların tecrübeli hackerlar için yumuşak hedefler olarak görüldüğü belirtiliyor:

"Hackerları merkezi bir otoritenin olmaması, Blockchain işleminin geri döndürülemezliği ve bilgi kaosu cezbediyor. Proje kurucuları da yatırımcıları cezbetmeye odaklanır ve güvenlik çoğunlukla öncelikli değildir. Hackerlar başarıyla avantaj elde ediyor - ICO'nun daha sınırlı ve geniş olması saldırılar için daha çekici. "

Bu haber toplam 628 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.