ETicket4 ön satışını başlattı

ETicket4 düzenlediği iki günlük özel token satış etkinliğinde 400.000 dolar toplayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şirket 1 Şubat 2018 tarihinde Ön Satış etkinliğini başlattı.

ETicket4 ön satışını başlattı

Eticket4; bir etkinliğin ikincil piyasalarda bulunan biletlerini satın alabileceğiniz, uluslararası bir eşten eşe platformdur. Başarılı geçen özel satış etkinliğinin ardından 1 Şubat tarihinde başlatılacak olan ön satış etkinliği 21 Şubat’a kadar devam edecek.

Şirketin düzenlediği özel satış etkinliği 30-31 Ocak tarihlerinde gerçekleşti ve satış boyunca 79 ayrı yatırımcıdan 400.000 dolar değerinde fon elde edildi. Erken davranarak bu satış etkinliğine katılan yatırımcıların tamamı, %40 oranında sağlanan bonus olanağından faydalandı. Etkinlik boyunca yatırımcılara 500.000 ET4 token sağlandı.

Eticket4, fiyatı 0.001 ethereum’a sabitlenen tokenlerini satışa çıkardı. Ön satış etkinliği boyunca ETH ya da BTC ile token satın alabilmek mümkün. Üstelik yatırımcıları, ICO’ya katıldıkları zamana ve yatırım yaptıkları miktara göre değişen ve %30’a varan bonus olanakları bekliyor. Örneğin, ön satış etkinliğinin ilk beş gününde token satın alan yatırımcılar %8 bonus elde edecekler ve yatırım yaptıkları miktar 1000 ETH ve daha fazlası olursa bu oran %30’a çıkacak.

ET4 tokenler sahiplerine, Eticket4 platformu aracılığıyla bilet alım satımı esnasında çok sayıda avantaj sağlayacak. Buna göre ET4 tokene sahip olan müşteriler %100’e varan indirimlerden faydalanabilecekler. Örneğin Dünya Futbol Şampiyonası için bile satın almak isteyen bir müşteri, ET4 tokenlerini kullanırsa %20 oranında geri ödeme alacak. Üstelik diğer tüm etkinliklerin biletleri için sağlanan geri ödeme miktarı ise en az %10. Ayrıca müşteriler, geliştirilmiş işlevselliklere sahip olan analiz panosuna erişim hakkına ve daha başka pek çok avantaja sahip olacaklar.

Öte yandan en az 10.000 ET4 tokene sahip olan etkinlik organizatörleri, akıllı kontratlar aracılığıyla ikincil bir bilet pazarı düzenleyebilecekler. Buna göre organizatörler, Eticket4 platformu üzerinden sunulan biletler için fiyat belirleyebilecek, işlem limiti koyabilecek ve bu ikincil piyasada gerçekleştirilen işlemlerden ücret alabilecekler.

ETicket4 şirketi hakkında

ETicket4, Rus ve İsrailli girişimciler tarafından 2015 yılında geliştirilen uluslararası bir ikincil bilet platformudur. Biletlerin yeniden satılması sürecindeki çeşitli unsurlar arasında aracı bir kuruluş olarak faaliyet gösteren platform; gerçekleştirdiği işlemlerin güvenliğini, sunduğu biletlerin geçerliliğini, onayladığı ödemelerin zamanlarını ve biletlerin iletimini garanti altına alır. ETicket4 platformunun yıllık cirosu 2 milyon dolardır ve tokenlerini spekülatif unsurlara değil, gerçek likiditeye dayandırır. Üstelik Eticket4, FIFA Konfederasyonlar Kupası etkinliğinin bilet satış döneminde, Bağımsız Devletler Topluluğuna ve Doğu Avrupa pazarına başarılı bir şekilde girmiştir.

Görüldüğü üzere ETicket4, ikincil bilet piyasasında zaten çalışmaktadır ve platformu dahilinde yüksek hızlı ve şeffaf işlemler gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır. Platform oldukça aktif ve başarılı bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor: 2016 yılında başlatılan bu platformda şimdiye dek, 80 binden fazla bilet 3500 kayıtlı profesyonel komisyoncu aracılığıyla kullanıcılarıyla buluştu. ETicket4 platformunun yıllık cirosu ise 2 milyon doları geçiyor.

Platform yalnızca aracı bir kuruluş olarak hizmet vermiyor aynı zamanda gerçekleştirilen işlemler ile ilgili güvenlik, biletlerin geçerliliği, ödemeler ve iletim gibi süreçlerin garanti edilmesini de sağlıyor. Şirket uzun vadede Birleşik Devletler ve Avrupa pazarında büyüyerek bir dev haline gelmeyi planlıyor.

Şu sıralar proje ekibi, token ekonomisinin merkezinde yer alması tasarlanan bir sadakat programı üzerinde çalışıyor. Ayrıca ekip nöral ağların yardımıyla ikincil piyasadaki fiyatların tahmini, komisyoncular için vadeli sözleşmeler ve blockchain teknolojisinin yardımıyla platform işlevselliğinin artırılması gibi konularla da bir hayli yoğun bir şekilde ilgileniyor. Üstelik platformun katılımcılarının; bilet fiyatlarını tahmin ederek, gerçekleştirecekleri işlemler için en doğru anı seçmek gibi bir fırsatları bulunuyor. Komisyoncular için sağlanan vadeli sözleşmeler ve analitik araçlar, satın alınan biletlerin diğer kullanıcılar tarafından alınmaması riskini azaltıyor. Ekibin güvenli işlem gerçekleştirme konusundaki tecrübeleri sayesinde kullanıcılar dolandırıcılık faaliyetlerine karşı olan korkularını yenebiliyorlar.

Bu haber toplam 399 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.