"Dolandırıcılara tepki olarak transferler durduruldu"

Benzer bir gelişmeyle, ABD merkezli Capital One Bankası'da işlemlerin durdurulacağını açıkladı.

"Dolandırıcılara tepki olarak transferler durduruldu"

Telekomünikasyon aktarmaları ve mevduatlarla ilgili çok sayıda kripto firması için seçilen bir banka olab Metropolitan Bank Corporation'ın, şirketin tüm kriptoya ilişkin uluslararası tel işlemlerini derhal yürürlükte kalmadan süresiz olarak askıya aldığını bildiren yanıltıcı raporlar.

Fortune'a göre  Metropolitan'ın yatırım şirketine tüm kripto ile ilgili uluslararası tel transferlerini hemen durdurma niyeti hakkında bilgi verdiğini açıkladı. Kaynağa göre, bu ani reddinin nedeni, Metropolitan'ın, kriptokrasi hesapları için uluslararası tel transferlerinin uygunluğunu doğrulamak için herkesi görevlendirdiğini iddia ediyor olması.

Açıklanmayan bir kaynak, kripto tel işlemlerinin bu süresiz olarak askıya alınmasının Büyükşehir bankasının uluslararası müşterilerinden biriyle ilgili yakın tarihli bir dolandırıcılık olayına tepki olduğunu iddia ediyor.

Bu iddialar, sonunda bankayla 16 Ocak 2018'de kamuya açıklanan bir açıklama ile reddedildi. Firma, dijital para birimlerini kabul edeceğini belirtmese de, geçmişte bu tür ödemelere asla izin vermediğini hatırlattı:

"Banka bir politika meselesi olarak, ABD dışındaki kuruluşlardan şifreleme ile ilgili tel transferi kabul etmiyor. Bu, Banka'nın uzun soluklu bir politikası ve bugün hala geçerli. Geçtiğimiz hafta, Banka, ABD dışındaki gerçek kişilerden şifreleme ile ilgili aktarma transferlerini kabul etmeme politikasına müşterilere bir hatırlatma gönderdi. Müşterilere yapılan bu hatırlatma, Banka için yeni bir politika değildir ve Bankanın herhangi bir 'uluslararası dolandırıcılık olayından' kaynaklanmadığı ya da bu zararlardan kaynaklanmadığı bir deneyimdir" şeklinde de bir açıklama yapıldı.

Bu son gelişme, Metropolitan'ın, dijital varlıklara olan desteğinden ötürü müşterilerine "Bitcoin Bankası" olarak da adlandırılan önemli bir gerileme olabilir. Yönetim ekibi Kasım ayında yapılan İlk Halka Arzını takiben halka arz sonrası kapanma döneminde hala mavi çip şirketinin hızla büyüyen stoklarında bir çökme ile sonuçlanabileceği ön görüsü hızla yayılıyor.

Benzer bir gelişmeyle, ABD merkezli Capital One Bankası'da ayrıca bitkisel hareketi işlemlerinin durdurulacağını açıkladı.

Banka müşterilerine haber vermeden şifreleme işlemlerini agresif olarak askıya aldı. Bankanın bir müşterisi, bir şifreleme işlemi ile ilgili işlem yapmaya kalkıştıklarında askıya alma işlemini buldu. Reddit konuyla ilgili  şöyle yazdı;

"Bu akşam işe girdikten sonra bebek bakıcımı şifreyle ödemeye gitti. Coinbase'e giriş yapın, kredi kartımı seçin, 90 dolarlık bir kripto satın alın, başarı ... fonların görünmesini bekleyin ve olmaz. Bir e-posta açılıyor ve kontrol ediyorum. Coinbase'den, bankamın işlemi engellediğini ve onları aramam gereken bir e-posta aldım. CapitalOne'u arayın ve CapitalOne tarafından tüm exchange'lerin engellendiğini bildirin. "

Bu haber toplam 246 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.