Denzizcilikte Blockcahin dönemi başlıyor.

Hyundai ve Samsung SDS, Blockchain tabanlı deniz aşırı pilot programın başarıya ulaştığını açıkladı

Denzizcilikte Blockcahin dönemi başlıyor.

 

Asya Pasifik'teki en büyük denizcilik ihracatçılarından biri olan Hyundai Merchant Marine, blokaj tabanlı pilot programının başarıyla uygulandığı bir test çalışmasını tamamladığı bildirdi.

Hyundai, ilk olarak Mayıs 2017'de nakliye ve lojistik alanlarında deneysel bir denemenin parçası olarak bu teknolojiyi benimsedi. Yedi ay sonra Samsung SDS dahil olmak üzere blok zincir endüstrisi ile ilgili birçok yerel şirketle birlikte çalışarak bu teknolojiyi bütünleştiren bir pilot program geliştirdi.

Hyundai Merchant Marine, pilot programın yolculuk boyunca blok zincir teknolojisinin bütünlüğünü test ederek gemide toplanan tüm verilerin başlangıçtan bitişe kadar blok zincirine kaydettiğini bildirdi. Program günlük kaydı korumanın yanı sıra, teknoloji ithalat ve ihracat kayıtlarının değiştirilmemesini sağlarken belgeleri yayınlamak için de kullanılıyordu.

Samsung SDS'ye göre  bu blok zincirin uygulanması Hyundai için iş akışını hızlandırdı.

Pilot program, Kore'den Çin'e, özellikle Busan'dan Qingdao'ya giden konteyner gemisinde test edildi. Hindistan, Orta Doğu ve Avrupa'daki pilotların bir parçası olarak diğer turlar kaydedildi.

Bir blok zincir kullanımı, ihracatçının kargoyu yükleyicilerin kontrolünde bulunan sensörlerden toplanan verileri depolayarak İnternetin IoT  teknolojisini kullanmasını sağladı. Sonuç olarak, lokasyon, sıcaklık ve nem gibi faktörler blok zincirde kaydedildi ve gerçek zamanlı olarak üçüncü taraflarla paylaşıldı.

Şirket sadece Nexledger hizmeti şeklinde iş odaklı akıllı sözleşme platformu sunmakla kalmadı aynı zamanda Güney Koreli hükümet tarafından belediye çalışmaları için blok-tabanlı teknoloji tabanlı uygulamaların geliştirilmesi için yapılan sözleşmeler için teklifler de kazandı. Samsung SDS, Hyundai Merchant Marine ile olan ortaklığının yanı sıra Koreli nakliye ve lojistik şirketleri ile Gümrük Servisi ve Okyanuslar ve Balıkçılık Bakanlığı gibi devlet kurumlarından oluşan bir blokaj konsorsiyumu kurdu.

Samsung SDS lojistik başkan yardımcısı, "Bu pilot proje sayesinde, blokaj teknolojisinin nakliye lojistik bilgi ağı düzeyini yeni bir düzeye çıkardığını doğruladık" dedi.

Böylece, Hyundai Merchant Marine'nin pilot programının başarısı ile Samsung SDS, tüm ithalat ve ihracat işletmelerinin lojistik iş akışına entegre olan bir blok zincir teknolojisine dayalı sistemi uygulamak için ihracatçı ve konsorsiyumun diğer üyeleri ile çalışmayı umuyor.

Bu haber toplam 267 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.