"Çin'in ikincil planı Blockchain olmalı..."

" Blockchain teknolojisini finansal hizmetler platformlarına entegre etmek gelecek stratejinin bir parçası olmalıdır.”

"Çin'in ikincil planı Blockchain olmalı..."

 Çin Bankacılık Düzenleme Komisyonu (CBRC)” tarafından hazırlanan bir makaleye göre, Blockchain teknolojisinin Çin’in ikincil kredi piyasasının gelişimini artıracak bir planın parçası olarak benimsenmesi gerektiği vurgulandı.

19 Ocak tarihinde özel bir komite tarafından hazırlanan ve yayınlanan makalede, finansal teknolojilerin geliştirilmesi ve düzenlenmesi ile ilgili çeşitli konulara değiniliyor. Çin’in kredi piyasasının gelecekteki gelişimi üzerine olan bir bölümde, ülkenin blockchain teknolojisini benimsemesinin iki katına çıkarılması gerektiği öneriliyor.

Makalede şu cümlelere yer veriliyor;

“Zaman geçtikçe blockchain teknolojisi, bilançolar gibi kritik verilerin paylaşımının verimliliğini artıracak ve daha kolay paraya çevirilebilir bir ikincil kredi piyasasını teşvik edecektir. Bu teknolojiyi finansal hizmetler platformlarına entegre etmek gelecek stratejinin bir parçası olmalıdır.”

Ayrıca makalede Çin’deki son zamanlardaki olumsuz düzenlemelerin, gelişmekte olan internet teknolojisini engellediği şeklindeki endişelere de yer verildi. Bunun yanı sıra CBRC, blockchain teknolojisinin akıllı-sözleşme özelliğini, uyum raporlarını otomatik hale getirmek için olası bir çözüm olarak gördüğünü de belirtti.

 

                                                                             

Bu haber toplam 754 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.