Blockchain tabanlı enerji projelerine başlanacak...

"Proje, taleplere daha verimli yanıt, kapasite rezervleri ve enerji kalitesi desteği içeriyor."

Blockchain tabanlı enerji projelerine başlanacak...

Blockchain girişimi BlockCypher, ABD Enerji Laboratuvarı Departmanı ile enerji işlemlerinin Blockchain teknolojisi ile gelişmesini sağlamak için iş birliği yaptı.

Dylan Cutler, Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL) ve BlockCypher, NREL’in enerji tesisindeki iki test evi arasındaki dağınık enerji kaynaklarını (DER) içeren uçtan uca enerji işlemleri planladığını belirtti.

Cutler, şunları söyledi:

"Blockchain teknolojisi, DER’in daha etkili bir şekilde etkileşime girmesini sağlayacak enerji pazarlarını büyütmek için yüksek derecede ölçeklendirilebilir bir platform sunuyor. Bu etkileşimler taleplere daha verimli yanıt, kapasite rezervleri ve enerji kalitesi desteği içeriyor."

BlockCypher’ın Başkanı Karen Hsu’ya göre insanlar, projenin teknolojisi ile yenilenebilir enerjileri uçtan uca oturtabilirler. Hsu: “Bu doğal bir felakette veya geçen yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde görüldüğü gibi şebeke uzun süre düşerse önemli olacaktır” diye konuştu.

Hsu, olması planlanan çözümün, enerji üretimini talebe uygun hale getirerek enerji tüketimini azaltmasına yarayacağı belirtti. Ayrıca yüksek enerji kullanım durumlarında da güç açıklarını azaltmaya yardımcı olacağını sözlerine ekledi.

Küresel olarak, Avustralya, Japonya ve Avrupa enerji sağlayıcıları son aylarda Blockchain tabanlı enerji projeleri geliştirmeye başladı.

Ayrıca, ABD Enerji Bakanlığı bünyesindeki bir araştırma laboratuarı, geçtiğimiz ekim ayında, gelecek nesil elektrik hatlarının yönetiminde Blockchain uygulamasını araştırdığını belirtmişti.

Bu haber toplam 307 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.