Blockchain güzellik endüstrisine girdi

Kişisel bakım ürünleri pazarında yıllık büyüme oranının % 7,15 olacağını öngörülürken raporlar pazar hacminin 2024 yılına kadar 750 milyar doları bulmasını öngörüyor.

Blockchain güzellik endüstrisine  girdi

Çevrimiçi saç ve güzellik rezervasyon sistemleri JOLYY, verimliliklerini artırmak,  salonlar ve müşteri maliyetleri düşürmek için bir Blockchain-powered platformu kurmayı planlıyor.

Şirket, güzellik endüstrisinin, sayısal teknolojilerin muazzam potansiyelini kullanmak için henüz fark edilmeyen pazarlardan biri olduğuna inanıyor. "Birçok profesyonel, rezervasyonlar ve müşteri yönetimi için hala bir telefon, kalem ve kağıt kullanmaktadır."şeklinde başlayan şirket açıklamasında, " "Mevcut güzellik rezervasyon platformlarının birçoğu bol teknolojik olanaklardan tam olarak yararlanmıyor. Çoğu, yüksek komisyonları yüzde 20'nin üstünde ücretlendiriyor ya da aksi halde verimsizdir " deniyor.

Şirket, bu sorunların birçoğuna bir çözüm önermekte, aynı zamanda kendi ülkesinde Bulgaristan'da faaliyet gösteren yenilikçi ve akıllı bir platform sağlamak isterken  sistemini Blockchain teknolojisi yardımıyla yükseltmeyi düşünüyor. Güzellik hizmetleri ve salonları için tek noktadan toplamak amacıyla temel bir platform inşa ediyor. Orijin Protokolü, alıcıların ve satıcıların geleneksel aracılar olmaksızın merkezi olmayan bir ortamda işlem yapmasına yardımcı olmak için Ethereum Blockchain'i kullanmayı da amaçlıyor.

Yeni JOLYY platformu, müşterilerin güzellik randevuları için kitap hazırlamalarına, kendi para birimlerini kullanarak ödeme yapmalarına ve çok sayıda ödül kazanmasına izin verecek. Ürün ve salonları inceleyip önerebilecek, arkadaşlarını davet edebilecek ve onlara belli miktarda bonus para verecek yeni salonlar ekleyebilecekler.

Salon yöneticileri, şirket tarafından rapor edilen şekilde, diğer platformlarda bir aya kadar sürebilecek olan anında çevrimiçi ödemeler almak için kolay rezervasyonlar alacaklar. Buna ek olarak, salonlar, aramalar, olası ve mevcut müşterilerin ziyaretleri ve platformdaki girişlerini optimize etmelerine yardımcı olmak için diğer verilerle ilgili ayrıntılı analizlere erişebilecek.

Platform, JOLLY Live adlı bir sosyal ağa sahip olacak. Kullanıcılar içeriğini tanıtabilir, birbirlerini takip edebilir ve sevebilir. Şirket, kullanıcıların içerik yükleyip paylaşarak, uzmanları takip ederek, fırsatlar alarak, güzellik endüstrisi için sosyal ağa dönüş yapmayı umuyor. Salonlar ve satıcılar, ürünlerini tanıtabilecekler.

Platform, piyasaya sunulduğunda, salonlar ve müşterilerin randevuları ücretsiz olarak almasını sağlayacak. Daha sonraki bir aşamada, rezervasyon başına yüzde bir komisyon sunmayı planlıyor.

Pazar giriş stratejisinin bir parçası olarak şirket, farklı pazarlara erişmek için bir takım iş ortaklarıyla birlikte çalışıyor olacak. Buna ek olarak, Menşe Protokolü ağından yararlanarak diğer ürünlerin üzerine güzellik rezervasyonları yapmasına izin verecek.

Projenin temel unsuru, 2018 yılının ikinci çeyreğinde planlanan "JOY belirteci" nin piyasaya sürülmesi. Bu platform genelinde ana ödeme aracı olarak görev yapacak. Rezervasyonlara ek olarak, imalatçılar ürünlerini satmak için işaretçileri kullanacaklar. Reklam alanı, simgeler karşılığında satışa sunulacak. Bir reklam değerini belirteçler olarak atfeden şirket, sahipleri için değer teklifini artırmayı umuyor.

Şirket ayrıca tüzde 700'ü satış öncesi olarak sunulan "700 milyon" JOY madeni parayı vermeyi planlıyor. COO Ognian Genev, toplam yüzde 30'luk bir oranın topluluk ve platform gelişimine ayrılması anlamına geliyor ve "Yüzde 15'i şirket rezervine gidecek ve yüzde beşi danışmanlar, stratejik ortaklıklara  bırakılacak" deniyor.

Inkwood Research tarafından hazırlanan bir rapor, 2016 ve 2024 yılları arasında küresel güzellik ve kişisel bakım ürünleri pazarında bileşik yıllık büyüme oranının (CAGR)% 7,15 olacağını öngördü. Raporların iddia ettiği gibi, pazarın hacminin 2024 yılına kadar 750 milyar doları bulması bekleniyor. Bu ve diğer raporlar, sektördeki ana sürücüler arasında e-ticaret ve sosyal medyayı tanımlamaktadır.

Kylie Cosmetics gibi yeni çevrimiçi kozmetik perakendecilerinin başarısı bu eğilimleri en iyi şekilde göstermektedir. 20 yaşındaki reality TV şöhreti Kylie Jenner tarafından başlatılan E mağazası, ilk 18 ayda 420 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.

Bu haber toplam 421 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.