Blockchain artık düşünceleri kontrol ediyor...

Neurogress Blockchain'i düşüncelerle cihazların kontrol edilmesini sağlıyor...

Blockchain artık düşünceleri kontrol ediyor...

Neurogress'in geliştirme ekibi, yapay zeka (AI) ve blokaj teknolojisi kullanılarak, cihazların sadece  düşünceyle kontrol edilebileceği bir sistem oluşturdu.

Merkezi Olmayan bir blok ağını kullanarak Things of Internet'in (IoT) Internet ağını etkinleştiren Neurogress, kullanıcıların drone, akıllı ev aletleri ve sanal gerçeklik (VC) teknolojileri gibi sinir kontrollü cihazlara erişmelerini sağladı. Fiziksel denetleyicilere gerek kalmaksızın kullanıcılar sadece Neurogress blok şebekesi etkinliği olan IoT ağındaki herhangi bir cihazı kontrol edebiliyor;

Neurogress ekosisteminde, blokaj teknolojisi, bir kullanıcıdan IoT özellikli bir aygıta veri akışını takip eden değiştirilemez bir defter olarak hizmet ediyor. Neurogress'in robotik kolu olan ilk prototip robot kolu, herhangi bir kullanıcının hareketi düşünerek eklem, parmak, bilek ve kolun herhangi bir bölümünü özgürce hareket etmesine olanak sağlıyor.

Kullanıcının beynindeki veriler Neurogress blok zinciri ağından kola iletilir. Sensörler cihazlara uygulanırsa, Neurocontrol Sistemi, kullanıcıların çeşitli sistemleri Neurogress yazılımı ile manipüle etmesine olanak tanıyan çok çeşitli elektronik cihazlara uygulanabiliyor.

Neurogress ekibi; "Neurogress, her şirketin ve geliştiricinin platformundan katkıda bulunmasını istiyor. Blockchain, pazarı için ideal bir işlem işleme mekanizması olarak hizmet eder. Aynı zamanda akıllı sözleşmeler yoluyla geliştiriciler için fikri mülkiyet araçları da sağlar" diyor.

Global pazarda çok sayıda sinirsel arayüz bulunduğunu belirten Neurogress geliştirme ekibi, teknolojilerin büyük çoğunluğunun beyin komutlarını okumak ve işlemek konusunda yüksek bir özgüllük seviyesi sergilemek için mücadele ettiğini belirtti. Sonuç olarak, piyasadaki mevcut teknolojiler sayesinde bir kullanıcının beyninden cihaza gönderilen bilgiler bozulabiliyor.

Neurogress araştırmacıları beyin sinyallerinin işlenmesi ve bunları AI kullanarak harekete geçirecek bir sinir arayüzü sunma amacında..

Neurogress ekibinden bu noktada gelen açıklama şöyle;

"Yapay zekayı, bir beyin sinyalini yorumlama ve harekete geçirme sürecine dahil etmek yoluyla elde edilir. Bir kişinin beyin sinyallerinin yorumlanması için gelişen bir algoritma üreten yazılımın tanıtıldığı bir cihaza ayrıntılı ve kesin komutlar gönderme potansiyeli büyük ölçüde arttı. "

Neurogress'in AI sistemi kullanıcının beyninden IoT özellikli bir cihaza veri aktarımı ve işlenmesinden sorumlu veri işleme teknolojisi olarak görev yapıyor. Daha sonra Blockchain teknolojisi, Neurogress ağının ana veritabanı olarak işlev gören sinir bilgilerini depolamak, göndermek ve almak için kullanılıyor.

Neurogress'in ve blok zinciri teknolojisinin öncelikli uygulanan alanlarından biri de özürlü bireylere kablosuz cihazlarla yardım edilmesi. Protez ile fiziksel engelli bireyler  vücutlarının bir bölümünü kolaylıkla kontrol etmek için Neurogress ağını kullanabilirler.

"İnsan vücudunun doğal yerlerini değiştirmek ya da arttırmak için yapay bacaklerin kullanılması (sıklıkla bir" protez "olarak anılacaktır) uzun süredir yerinde olmuştur. Bu cihazların gelişmişliği muazzam şekilde gelişti. Günümüzde protez, bilişim, elektrik mühendisliği ve biyomedikal mühendisliğinden yararlanarak bir dizi teknolojiyi kullanabilir "diye ekliyor Neurogress ekibi.

42.152 Ethereum'un doğal şifreleme Eterinin zorlu bir sınıra sahip olan Neurogress ekibi, madeni para teklifi (ICO) yaparak bir bağış toplama olanağı sağlayacak. Neurogress simgelerinin önceden satışı 10 Şubat 2018'de başlayacak.

Bu haber toplam 424 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.