Blockchain adı taşıyan firmalar gözlem altında

"Blockchain" kelimesini içerecek şekilde isimlerini değiştiren ABD şirketleri incelemeye maruz kalacak..

Blockchain adı taşıyan firmalar gözlem altında

ABD Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yayınlanan yeni raporlara göre, "Blockchain" kelimesini içerecek şekilde isimlerini değiştiren ABD şirketleri incelemeye maruz kalabilecek.  

SEC Başkanı Jay Clayton, Menkul Kıymetler Düzenleme Enstitüsünde yaptığı konuşmasının bir bölümünü  Blockchain teknolojisine ayırdı. Clayton, "Blockchain" sözcüğünü isimlerine ekleyerek büyüyen şirketler fenomenine değindi.

Cointelegraph, daha önce ABD'deki ve diğer yerlerde, "Blockchain" sözcüğünün resmi başlıklarında yer alacak şekde isimlerini değiştiren birkaç işletme hakkında rapor verdi. Long Island Iced Tea Corp. olarak bilinen bir içki şirketinin yer aldığı bir davada, 'Long Island Blockchain Corp.' için yapılan bir isim takası, şirketin hisse senedi fiyatlarını Nasdaq'dan düşürmekten alıkoyacak kadar yükseltti.

Bununla birlikte, çoğunlukla 'Blockchain' adlarına nasıl katıldığı şirketlerin teknolojiyle nasıl etkileşime girdiğini ve bunu yaparken uygulamalara ne derece uyduğunu şüphesiyle değerlendiriyor. Clayton durumu anlatırken şunları söyledi:

"Bu kitlede bulunan herkes, dağıtılmış defteri veya blok zincir teknolojisinin ticarileştirilmesini takip etmede anlamlı bir sicili bulunmayan bir kamu şirketinin (1) blok zinciri faaliyetlerine girmeye başlaması, (2) adını bir şeye değiştirmesi, "Blockchain-R-Us" gibi ve (3) Main Street yatırımcılarına bu değişiklikler ve riskler hakkında yeterli bilgi vermeden menkul kıymetler sunmak.

Bu hafta İngiltere merkezli telekom devralımları, Stapleton Capital'in "BraunCain Worldwide" olması için artıracak bir kıyafet giydiğini gösterdi. Bu kısa vadeli% 130 stok artışından yararlanarak aynı gün, 22 Ocak 2011 tarihini% 45'e çıkardı.

Clayton, son olarak şunları söyledi:

"SEC, dağıtılmış defteri teknolojisinin algılanan vaadinden faydalanmak için iş modellerini değiştiren kamu şirketlerinin açıklamalarını yakından takip ediyoruz. Özellikle bir sunum durumunda menkul kıymetler yasalarına uyup uymadığını..."

Bu haber toplam 282 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.