Bitcoin milyonerleri yeni para çıkarmak için toplanıyor...

Dünyanın en büyük kripto zenginlerini bir araya getirmek isteyen Finman, Bitcoin'i 'yozlaşmış' olarak tanımlarken yeni bir kripto para geliştireceklerini açıkladı.

Bitcoin milyonerleri yeni para çıkarmak için toplanıyor...

18 yaşında Bitcoin milyoneri olan Eric Finman, dünyanın dört bir yanındaki diğer kripto para milyonerleriyle Bitcoin’e rakip bir kripto para geliştiriyor.

19 yaşındaki Eric Finman, 1 milyon dolarlık Bitcoin servetiyle gündeme gelmişti. Genç adam, 12 yaşında ailesiyle bir iddiaya girmiş ve 1 milyon dolar servet edinirse üniversiteye gönderilmeme sözü almıştı. Finman yalnızca iddiayı kazanmakla kalmadı, kripto paraların yükselişi sayesinde Bitcoin servetinin değerini de dörde katlamayı başardı.

Ancak Finman büyük servetini borçlu olduğu kripto paraların mevcut durumundan memnun değil.  Finman’a göre, Bitcoin ve diğer kripto para toplulukları herkesin iyiliğinden çok kendi çıkarlarını düşünüyor. Finman, günümüzdeki en popüler kripto paraların tabanında yer alan blok zinciri teknolojisinin henüz ideal seviye gelmemesini hayal kırıklığı olarak tanımlıyor. Genç girişimci ileri giderek, kripto para pazarını “yozlaşmış” olarak tanımlıyor ve gelinen noktanın orijinal fikre ters düştüğüne dikkat çekiyor.

Kripto paralar, politikadan bağımsız bir varlık alternatifi olarak ortaya çıkmışlardı. Finman, günümüzde birçok popüler kripto paranın yakında kendi ağırlıkları altında ezilecekleri görüşünde.

“Bugün gördüklerimiz kripto paraların ilk jenerasyonunu oluşturuyor ve büyük ihtimalle yok olacaklar" diyen Finman kripto para dünyasıyla ilgili şikayet etmekle yetinmiyor. Yeni projesi için dünyayı dolaşan genç girişimci, kripto paraları “düzeltmek” istiyor. San Francisco’dan Dubai’ye kadar seyahat eden Finman, kendisi gibi Bitcoin milyonerlerini arıyor ve onları bir konsorsiyuma davet ediyor. Dünyanın en büyük kripto para zenginlerini bir araya getirmek isteyen Finman, birkaç ay sonra onlarla birlikte yeni bir kripto para geliştireceklerini söylüyor. Yeni kripto paranın teknik detayları ilerleyen dönemlerde paylaşılacakken, Finman yeni kripto paranın Bitcoin’in tam tersi özelliklere sahip olacağını iddia ediyor.

Bitcoin’in fiyatı ödemelerde kullanılmak için aşırı istikrarsızken, Finman projesiyle ortaya çıkacak kripto paranın değerinin daha “öngörülebilir” olacağını belirtiyor. Günümüzde Bitcoin transferleri için gereken işlem ücretleri 37 dolara kadar yükselebiliyor.  Finman, konsorsiyum üyelerini kendi paralarının işlem ücretini olabildiğince az tutmaya ikna ettiğini ve paraları çok popüler olsa bile bunun değişmeyeceğinin altını çiziyor.

 

Bu haber toplam 419 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.