" Bankalar bir şey yapmazlarsa yok olacaklar..."

"Herkesin cüzdanı şimdi bir bankadır ve artık bankalara ihtiyaç duymayacağız..."

" Bankalar bir şey yapmazlarsa yok olacaklar..."

John McAfee kripto dünyasında tanınmış ismi. McAfee , programlamaya, siber güvenceye verdiği önem, merkezi olmayan teknoloji ve dünyaya sundukları ile her şeyi etkiledi.

John McAfee  ile bir roportaj yapan Crypto Daria gelişen olaylar hakkında pişmanlık durup duymadığını sordu. McAfee  röportajı şu şekilde gerçekleşti.

Crypto Daria: Twitter'da 700.000 takipçiniz var. Kripto pazarında sahip olduğunuz etkinin ne kadar büyük olduğunu ve bunun olumlu olduğunu düşünüyor musunuz?

John McAfee: Elbette! Demek istediğim, oldukça sayıda takipçi olan şifreleme topluluğu için. Ama sadece bu değil. Örneğin, tüm büyük konferanslarda konuşuyorum, mesela bütün Bitcoin madencilerinden Roger Ver'in ana üreticisi olan BITMAIN'in Jihan Wu'yla yakın. Benim takipçilerimle yaptığım gibi o arenada da çok fazla etki sahibiyim. Aslında daha da fazlası var. Roger Ver ve Jihan Wu ile oturup Bitcoin Cash hakkında konuşmanın 700.000 kişiye tweet atmaktan çok daha etkili olduğunu düşünüyorum.

CD: Hangi parayı teşvik edeceğinize nasıl karar veriyorsunuz? Onları nasıl araştırma yapıyorsunuz?

JM: Her şeyden önce, söylediklerini gerçekte üretebilen ilkelerdir. Ürünü zamanında geliştirebilir misiniz? Blockchain'i, yazılımı, pazaryeri anlayan ekibiniz var mı? Ama daha da önemlisi kendimi kullanmak isteyeceğim bir şey. Bu programı kullanmak isterdim. Tamam, uygulamadan alabileceğim bilgiyi almak için bir dolar ödeyeceğim. Bu tesise sahip olmak isterim - KWHCoin. Demek istediğim, ızgara dışında olan bir sürü evim oldu. Kullanabildiğinden daha fazla elektrik üretmekten daha büyük kabuslar yoktur ve bu boşa gider; ya da yeterli değil. Bu nedenle, elektrik şirketlerine, belirteçler vasıtasıyla ve bunlardan bir şeyler satın almamı sağlayan bir yerden birisine geçirebilmek için bu tesisten kim istemez ki? Bu kişisel olarak istediğim bir şeyse  evet, eğer yapabilirlerse, bu harika bir fikir, eğer toplum için faydalıysa...

CD: Paraları zamanla farklı değerlendiriyor musunuz?

JM: Evet, elbette. Herkes hata yapar, biliyorsun. Başlangıçta, bunun harika bir fikir olduğunu söylediler ve daha sonra bunu çözmediler.

CD: Projeden bahsettikleri için sana para ödemek isteyen var mıydı ve evet ise projeler neydi?

JM: Kesinlikle bana ödemek istediklerini söyleyebilirim. Paramı nereden kazandığım kişisel mali konular hakkında konuşmayacağım. Aslında, insanların bu tür sorular sormanın kaba olduğunu düşünüyorum. Alınma.

CD: Sözlerinizin ağırlığı ve ardından gelen pompa ve çöplüklerden sorumlu hissediyor musunuz?

JM: Kesinlikle hayır. Hayal edelim: dünyada bilmeye ihtiyaç duyduğumu düşündüğüm bir şeyi görürsem bunu söyleyeceğim. Bilinen tek kişi olmanın anlamı yok. Bunu arkadaşlarımla fısıldamak istemiyorum. Bu daha da kötü değil mi? İnsanın alması, pompalaması ve boşaltması,  iş bu, benim değil. Yani Verge simgesine bakmak istiyorum. Doğrusunu önümüzdeki birkaç ay içinde muhtemelen fiyatın iki katı olacağını söyledi, o da on beş bin oranında yükseldi.

CD: Düşme ihtimaline karşı son Bitcoin fiyat dalgalanmasından endişe duyuyor musunuz?

JM: Hiç değil. Jamie Dimon, Bitcoin'in sahtekarlık olduğunu ilan ettiğinde, Bitcoin birkaç saat içinde yüzde 40 oranında düştü. Endişelenmedim, şimdi endişelenmiyorum.

CD: Bu sözü ilk etapta neden seçtin?

JM: Televizyondayım ve yeni çıktı. "Bitcoin düşecek mi?" Bitcoin dört bin dolar olduğunda bu geri geldi. O zamandan beri ötesine de geçti.

CD: Sizce, pazarın düşüşüne ne sebep oldu ve ardından ne bekleyeceğiz?

JM: Aynı şey, dünyanın en büyük bankalarından biri ve kesinlikle Amerika'nın en büyük bankası olan JP Morgan olan Bitcoin'in kazasını da beraberinde getirdi. Tüm bankalar dehşete düştü. Herkesin cüzdanı şimdi bir bankadır ve artık bankalara ihtiyaç duymayacağız. Bankalar bir şey yapmazlarsa yok olacaklar.

CD: Kripto endüstrisinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

JM: Patlayacak. Demek istediğim şu an bebeklik halindeyiz. Bahsettiğim gibi hayatın her yönü kendi parasını alıyor ve kendi parası olmalı. Kendi paraya ihtiyacı var. Çünkü her madalyonun farklı bir işleve sahip olması gerekir. İlk başladığında İnternet gibi olacak. Sadece yüz kat daha derin, daha derin ve muhtemelen beş yıl öngörmediğini görmezden gelemediğim bir etkisi olacak

Bu haber toplam 332 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.